pakowanie24.pl

Strona poświęcona tematyce prezentów i imprez

Poradnik

Wypełniacze powietrzne do paczek – wygodne i ekologiczne

Wypełniacze powietrzne do paczek – wygodne i ekologiczne

Firmy, które dopiero rozważają wykorzystanie wypełniaczy powietrznych, muszą odpowiedzieć sobie na szereg pytań, aby wybrać optymalne urządzenie do produkcji wypełniaczy powietrznych, a także sposób pakowania paczek.Bez wątpienia jednak wypełniacze powietrzne do paczek to jedne z najbardziej praktycznych rozwiązań, które pozwalają zabezpieczyć przesyłkę niskim kosztem. 

Kiedy warto sięgać po wypełniacze powietrzne do paczek?

Wypełniacze powietrzne do paczek mogą znaleźć zastosowanie niemal we wszystkich sklepach e-commerce. Są bardzo pomocne przy wysyłce produktów kruchych i delikatnych. Foliowe worki napełnione powietrzem o różnych wielkościach mogą być wykorzystane do wypełniania niewielkich kartonów, jak i bardzo dużych przesyłek.Mogą być wykorzystywane, między innymi, podczas transportu szkła i elektroniki. Jeśli wykonane są z “bezpiecznej” folii HDPE mogą być też wykorzystane do zabezpieczania żywności. Po wypełniacze powietrza sięgają bardzo chętnie właściciele sklepów e-commerce, ponieważ jest to tani i skuteczny sposób wypełniania paczek. 

Zalety powietrznych wypełniaczy do paczek 

Listę zalet wypełniaczy powietrznych do paczek otwiera ich skuteczność. Zapewniają ochronę transportowanym przedmiotom, zmniejszają ryzyko uszkodzeń. Chronią zapakowane przedmioty wstrząsami i urazami mechanicznymi. Same wypełniacze są lekkie i łatwe w użyciu. Możemy napełnić je różną ilością powietrza, uzyskując optymalną ich sprężystość i elastyczność. To właśnie ona sprawia, że bez większego trudu można dopasować je do kształtu tych produktów, które mają ochraniać. Nie bez znaczenia jest również to, że mówimy w ich przypadku o rozwiązaniach ekologicznych. Nie trzeba wyrzucać ich już po pierwszym użyciu. Folie do wypełniaczy powietrznych najczęściej są produkowane z przetworzonych surowców, które poddaje się recyklingowi. Pozwala to na znaczące ograniczenie ilości odpadów, co współcześnie jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Jak wybrać dobry wypełniacz powietrzny?

Wybór dobrego wypełniacza powietrznego do paczek wymaga od nas analizy co najmniej kilku kwestii. Na pierwszy plan wysuwa się rozmiar samej paczki oraz przedmiotów, które mają być w niej transportowane, choć nie bez znaczenia jest również ich charakterystyka. To właśnie ona sprawia, że łatwiej możemy rozpoznać, jaka ma być twardość i grubość wypełniacza. Osoby szukające wartościowego rozwiązania powinny brać też pod uwagę możliwą wagę przesyłki, a nawet – rodzaj transportu. Jeśli paczka ma być transportowana samolotem, musi spełniać dodatkowe wymogi bezpieczeństwa. Przed zakupem dobrze też zastanowić się, czy bardziej interesują nas gotowe wypełniacze, czy też zamierzamy samodzielnie je produkować. 

Jak wybrać dobre urządzenie do produkcji wypełniaczy powietrznych?

Ogromną zaletą wypełniaczy powietrznych jest to, że możemy je samodzielnie produkować. Nie potrzebujemy więc ogromnych przestrzeni magazynowych na składowanie wypełniaczy. Ich produkcja może być dostosowana do bieżącego wolumenu sprzedaży. Na co zwrócić uwagę przy wyborze maszyny do produkcji wypełniaczy powietrznych?  Dużym atutem urządzenia jest to, jeśli poza typowymi rolkami z folią może wypełniać także poduszki powietrzne. Zyskujemy wtedy możliwość produkowania zarówno niewielkich mat bąbelkowych, klasycznych poduszek, jak i mat powietrznych. Tego typu urządzenia możemy kupić lub wziąć w dzierżawę.

Udostępnij