pakowanie24.pl

Strona poświęcona tematyce prezentów i imprez

Poradnik

Parownica – czy warto ją kupić?

Parownica – czy warto ją kupić?

Wiele osób zdecydowanie nie przepada za prasowaniem. Jest to uciążliwa czynność, nie zawsze skuteczna, poza tym jeśli będziemy przez chwilę nieuważni, możemy zrobić sobie lub ubraniom krzywdę. Nie każde ubranie można wyprasować żelazkiem, nie wszystkie materiały się do tego nadają. Jednak zdarza się, że nawet jeśli bardzo tego nie lubimy, musimy prasować. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem może być parownica!

Jak sprawić, by prasowanie było przyjemniejsze? 

Jeżeli nie lubimy prasować, możemy kupować i nosić takie ubrania, które nie są podatne na zagniecenia. Zdarza się jednak, że nie mamy wyjścia – sprzedajemy ubrania, mamy małe dziecko, dress code w pracy wymaga koszul… Powodów może być wiele. Warto więc wiedzieć, jak prawić, by prasować sprawniej i szybciej.

Zacznijmy od tego, żeby nie zapełniać bębna pralki do samego końca. Poza tym należy strzepać ubranie przed powieszeniem go na suszarce. Dzięki temu nie będzie ono tak pogniecione, jak bezpośrednio po wyjęciu z pralki. Poza tym warto wywieszać pranie jak najszybciej – im dłużej ubrania będą leżeć w misce czy pralce, tym gorzej będą wyglądać. Warto też przed prasowaniem ułożyć ubrania w kolejności – od tych, które potrzebują najmniejszej temperatury, do tych, które potrzebują największej. 

Ogromną pomocą może być także parownica – czy warto ją kupić? Podpowiadamy!

Parownica – czy warto ją mieć? 

Kto musi prasować? Jak już wspominaliśmy, dla niektórych jest to konieczne. Warto prasować ubranka małych dzieci, muszą też to robić alergicy, a to początek listy. W związku z tym bez względu na to, czy to lubimy, czy nie, musimy się za to zabrać. Żelazko tradycyjne, którego używamy zazwyczaj, nie zawsze się sprawdza – przede wszystkim szybko się nagrzewa, ale dłużej chłodzi, jeśli ustawimy złą temperaturę. Aby prasować efektywnie musimy też mieć deskę do prasowania, która rozłożona zajmuje nieco miejsca. Poza tym żelazko nie zawsze radzi sobie z trudnymi tkaninami. W tym przypadku warto rozważyć parownicę parową, która idealnie sprawdzi się dla osób prasujących sporo. 

Parownica świetnie sprawdzi się w przypadku częstego prasowania wielu rzeczy, ponieważ pozwala nam ona oszczędzić dużo czasu – przede wszystkim, jeśli ma duży pojemnik na wodę, możemy wyprasować naprawdę dużo ubrań bez żadnej przerwy. Nie musimy wyciągać deski, prasujemy ubrania na wieszakach, ewentualnie zawieszamy je na wieszaku przytwierdzonym do parownicy. Są również takie ubrania, które ze względu na pewne okoliczności, żelazkiem prasujemy znacznie dłużej – na przykład spodnie w kant albo koszule. Parownicą nie musimy się aż tak starać, zazwyczaj prasujemy całościowo. 

Poza tym parownica nie topi i nie pali ubrań. Cząsteczki pary wchodzą w materiał i usuwają zagniecenia. Nie dotykamy nagrzaną płytką materiału. Wiadomo, że w takich przypadkach chwila nieuwagi i nieodpowiedni materiał mogą sprawić, że zniszczymy nasze ubrania. Z parownicą nasze ubrania są bezpieczne.

Dodatkowo warto rozważyć parownicę, gdyż możemy nią odświeżyć ubrania, których nie wrzucimy do pralki – na przykład płaszcze czy garnitury.

Udostępnij