pakowanie24.pl

Strona poświęcona tematyce prezentów i imprez

Lifestyle

Najważniejsze fakty na temat faktoringu w PragmaGO

Najważniejsze fakty na temat faktoringu w PragmaGO

Wystawiasz faktury z terminem płatności nawet 30-60 dni, ale nie chcesz tak długo czekać na pieniądze? Skorzystaj z faktoringu! To usługa, która polega na sprzedaży faktur – otrzymasz gotówkę w kilka chwil, a Twój kontrahent w terminie z faktury przeleje pieniądze firmie faktoringowej. Poznaj najważniejsze fakty na temat tej usługi w PragmaGO i sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Fakt 1: Faktoring jest dostępny dla każdej firmy

Kto może skorzystać z faktoringu w PragmaGO? To usługa dostępna praktycznie dla każdego przedsiębiorcy. Nie ma znaczenia:

  • w jakiej branży działasz (z rozwiązania w dużej mierze korzystają firmy z branży TSL oraz budowlanej, bo to tam bardzo często wystawia się faktury z odroczonym terminem płatności),
  • jak długo firma istnieje na rynku (może działać nawet 1 dzień),
  • czy zatrudniasz pracowników, a jeśli tak – ilu,
  • jaka jest forma prawna przedsiębiorstwa (jednoosobowa działalność gospodarcza czy spółka).

Fakt 2: Faktoring uzyskasz online w kilka chwil

Aby skorzystać z faktoringu w PragmaGO, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej. Podajesz w nim takie informacje jak dane Twojej firmy, dane Twoich kontrahentów czy limit finansowania. 

Weryfikacja trwa jedynie 1-2 dni, więc wszystko odbywa się bardzo szybko. Nie musisz ponadto umawiać się na spotkanie czy wypełniać skomplikowanych formalności. Później uzyskujesz też dostęp do Strefy klienta, w której kilkoma kliknięciami możesz np. dodać kontrahenta. Dzięki temu oszczędzasz sporo czasu, który możesz poświęcić na rozwój swojej firmy!

Fakt 3: Faktoring jest elastyczny

W PragmaGO to faktoring jest dopasowany do Twojej firmy i Twoich oczekiwań. Standardowy limit faktoringowy wynosi 1 mln złotych – jeśli potrzebujesz większego, wystarczy ustalić go indywidualnie. Możesz dodać lub usunąć kontrahenta czy wnieść o zmianę limitu faktoringowego w dowolnym momencie. Zawsze możesz liczyć też na pomoc konsultanta. 

To nowoczesne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którym zależy na czasie i którzy zawsze chcą dopasować dostępne możliwości do tego, co aktualnie dzieje się na rynku.

Fakt 4: Faktoring korzystnie wpływa na płynność finansową

Usługa faktoringowa pozwala na bieżąco korzystać z gotówki, która w innym przypadku byłaby zamrożona. Pieniądze możesz wydać na dowolny cel, np. bieżące wydatki, wypłaty dla pracowników czy nową inwestycję. 

Dzięki temu dbasz o płynność finansową, osiągasz cele biznesowe i unikasz zatorów płatniczych. To doskonały sposób, by rozwijać swoją firmę i dbać o regularny obieg pieniędzy – zamiast czekać nawet kilkadziesiąt dni, aż gotówka pojawi się na Twoim koncie.

Fakt 5: Faktoring online ma ubezpieczenie gratis

W PragmaGO do faktoringu uzyskujesz bezpłatne ubezpieczenie – przydaje się w przypadku ewentualnej niewypłacalności kontrahentów. To zapewnia Ci dodatkowe bezpieczeństwo i wsparcie w tego typu sytuacji.

Czy faktoring jest dla Ciebie? Poczytaj więcej o tej usłudze na stronie: https://pragmago.pl/porada/faktoring/ i sprawdź, dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania!

Udostępnij