pakowanie24.pl

Strona poświęcona tematyce prezentów i imprez

Lifestyle

Co można zjeść na śniadanie aby mieć energię na cały dzień?

Co można zjeść na śniadanie aby mieć energię na cały dzień?

Wśród osób dbających o właściwe odżywianie często pojawia się taka metafora: jesteś tym, co jesz. Ma ona zwrócić uwagę na fakt, że nie warto wrzucać w siebie śmieciowego jedzenia, oraz że przez właściwy dobór pożywienia możemy korzystnie wpływać na funkcjonowanie naszego organizmu. Dobrze skomponowane posiłki dodadzą nam energii, dlatego zastanówmy się co można zjeść na śniadanie, by uzyskać właśnie taki efekt.

Najważniejszy posiłek w ciągu dnia

Już nasze babcie często powtarzały, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem podczas dnia. Tę samą maksymę usłyszymy praktycznie od każdego dietetyka. Jednak podczas porannego urwania głowy często zapominamy o tym posiłku, lub jemy byle co. A to duży błąd, bo właśnie rano powinniśmy dać naszym organizmom największy zastrzyk energii.

Odpowiednio zbilansowane śniadanie nie tylko poprawi humor i doda energii na rozpoczęcie danego dnia. Wbrew pozorom od jakości śniadania zależeć może to jak będziemy się czuli przez cały dzień. Dobre śniadanie poprawia funkcjonowanie naszego organizmu, mamy więcej siły i nasz mózg lepiej pracuje. Dzięki temu łatwiej nam się skupić w ciągu dnia, jesteśmy szybsi i bardziej kreatywni.

Co zjeść na śniadanie by dobrze zacząć dzień?

Warto poświęcić chwilę na przygotowanie i zjedzenie dobrego śniadania. Samo przygotowanie nie musi być pracochłonne, ważne jest, by sięgać po odpowiednie składniki. Dobrze jest jeśli śniadanie składa się z pełnowartościowych węglowodanów, białka o niskiej zawartości tłuszczu czy jajek. Świetnym pomysłem na śniadanie jest kanapka albo owsianka. Kanapka koniecznie powinna być z pieczywa żytniego lub pełnoziarnistego, bo takie pieczywo nie powoduje skoków poziomu cukru we krwi. Do owsianki warto dodać chudy jogurt, zapewniając sobie jednocześnie porcję białka.

Warto jeść jajka na śniadanie, zwłaszcza w dni, które wymagają od nas dużego zużycia energii. Jajka zawierają niemal wszystkie składniki potrzebne do funkcjonowania naszych organizmów. Mają wysoką zawartość protein i aminokwasów, a ich spożycie korzystnie wpływa na nasz nastrój.

Dobrze jest jeśli na śniadanie zjemy produkty strączkowe lub orzechy. Zarówno fasola, soczewica czy ciecierzyca, jak i orzechy zawierają mnóstwo zdrowych tłuszczów, które dodają energii na cały dzień, nie powodując uczucia ciężkości jak po nasyconych tłuszczach. Dodatkowo orzechy zawierają sporo witamin i minerałów wspierających pracę naszego mózgu.

Zamiast kawy do śniadania warto wypić koktajl owocowy lub warzywno-owocowy. Kawę z rana nie dostarcza energii, dużo lepiej sprawdza się nieco później. A owoce to doskonałe nie tylko doskonałe źródło witamin, ale też zdrowych węglowodanów i błonnika.

Udostępnij